Uskumuste muutmise alkeemia

Kasulikku

Kommenteeri

„Ma olen alati õigel ajal õiges kohas! Mul veab alati, Universum on sõbralik paik. Kõik, mida vajan, on alati käeulatuses.“ Kas usud, et nii on? Kas tahaksid, et oleks? Vaatame metafüüsilisest vaatenurgast, miks tasub uskumusi endas märgata ja muuta. Siit leiad ja nõuandeid, kuidas seda teha.  

Kui mõtled oma uskumuste peale, siis kas usud midagi selle pärast, et nii on alati olnud, või selle pärast, et oled otsustanud vaatenurka vahetada ja kogenud selle nihke peegeldust reaalsuses? Mis siis, kui hakkaksime looma uskumustega reaalsust, mitte reaalsusega uskumusi?* See on minu jaoks olnud üks olulisemaid paradigmanihkeid ja toonud kaasa suuri võrratuid muutuseid igal tasandil.

*Paradoksaalselt leian, et midagi pole mõistlik pimesi uskuda, ka seda kontseptsiooni. Vaimsete praktikate puhul on minu meelest parim lähenemine lapselik uudishimu ehk rõõmus avatus uuele ja küsimuste küsimine, eriti „miks?“ Parim tõe kriteerium on praktika. Ehk siis – kui kõnetab, rakenda neid mõtteid oma elus ja vaata, mis hakkab muutuma.

Töö uskumustega tähendab, et selle asemel, et leppida, et „alati on ju nii olnud“ või „praegu on nii ja nii jääbki“, saame muutuda oma elu kaassõitjast selle juhiks. Teadliku otsusega viime tähelepanu puudustelt, vigadelt ja kõigelt mitte toimivalt lahenduste ja võimaluste peale.

Psühholoogiline tasand

Kuid mis siis ikkagi toimub, kui usume üht- või teistpidi? Psühholoogilisel tasandil mõjutab meie fookus seda, mida me märkame – või ei märka. Vallaline mees või naine, kes on veendunud, et tema jaoks ei ole kedagi sobivat, võib istuda oma ideaalse paarilisega samas lauas ja teda mitte tähele panna. Samas keegi, kes usub, et õiged inimesed leiavad ta täiuslikus ajastuses, võib kogeda peadpööritavalt imelisi sünkroonsuseid nii lähisuhetes kui tööl.

Pühendunud sisemised alkeemikud vaatlevad ka neid uskumusi, mis on senini asunud allpool teadvustamatuse piiri. Võime uurida hetki oma elus, mil oleme valusate või traumeerivate kogemuste põhjal alateadlikult põhjapanevaid järeldusi teinud. Nii võib näiteks naine, kelle kodus on isa olnud enamuse ajast eemal olnud, täiskasvanuna uskuda, et mehed ei jää kunagi tema juurde, vaid lähevad ära. Kui ta taipab, et see on ebaproportsionaalne üldistus, mille ta oma kogemuse põhjal lapsena tegi, on võimalik see asendada millegi paremaga. Nii võib ta kogeda toetavaid suhteid igal tasandil.

Süvauskumuste joondamised viivad tihti suurte positiivse elumuutusteni. Miks tihti, mitte alati? Oluline on teadvustamise järel uut eelistatud vaatenurka järjepidevalt kinnitada – lubada sel oma energiaväljas juurduda… või vähemalt mitte enam anda tähelepanu aegunud uskumusele.  Metafüüsilisel tasandil on siin taga külgetõmbeseadus. Vaatame, kuidas põhjendab soovitud reaalsusele keskendumise vajalikkust Abraham-Hicks:

Külgetõmbeseaduse tasand

Kõige võimsam eeldus, mida tahame sinus aktiveerida kõigiks Su elu päevadeks, on see, et uskumus on ainult mõte, mida Sa pidevalt mõtled. /…/ Uskumus on kõigest mõtteharjumus, harjutatud mõte. /…/ Miks see loeb? Sest kui Sa midagi tahad ja usud vastupidist, takistab vastupidine uskumus toimuda sellel, mida tahad. Kui Sa tahad midagi ja usud seda, ei ole seal lahknevust. Sa pakud üht signaali ja külgetõmbeseadus toob selle sulle NÜÜD. Aga kui Sa kahtled – tahad seda ja ei usu selle võimalikkusesse, tahad, aga kahtled, nüüd pakud Sa vastuolulisi sagedusi ja Sa võid ennast hoida selles hoidmise mustris terve elu! Ma tahan seda, aga… see oleks kena, aga… mulle väga meeldiks see endale saada, aga ma olen seda nii kaua tahtnud. Kui sa järjepidevalt vaatad reaalsusega tõtt, lööd mis-on-reaalsuse trummi, hoiad Sa end sellises sagedusmustris. Uskumus on vaid mõte, mida järjepidevalt mõtled. Ja ainult uskumused, mida hoiad, takistavad Sind jõudmast nende asjadeni, mida tahad. Ja ainus asi, mis hoiab Sind eemal sellest, kes Sa tegelikult oled ja mida Sa tegelikult tahad, on kõigest mõte, mida järjepidavalt mõtled.“

Kuula veel siit või uuri https://www.abraham-hicks.com/video/

Nüüd võiksime teadvustada, millised uskumused meid toetavad ja millised mitte. Saame sellest aru emotsiooni või kehataju järgi. Mõtle näiteks ühe oma unistuse peale – Sind hoidev kodukeskkond, uus suhe või sügavam suhe, küllus, hinge teega kooskõlas töökoht. Kui kujutled, et oled selles olukorras kuue kuu pärast, siis mis tunne Sinus tekib? Kas avar „jah! See on võimalik!“ või koged kehas kokku tõmbumist ja mõtetes kahtlust? Kui märkasid viimast, on võimalik, et seal kuskil on peidus mõni piirav uskumus. Ehk siis – hakka vähehaaval oma mõtteid muutma.

Mõned nõuanded

  • Ole endaga õrn, armastav ja kaastundlik! Uskumustel on hoog – kui oled mõnda mõtet väga kaua mõelnud, võtab aega enne, kui suudad vastupidist mõelda. Võib-olla, et uskumuste muutmist tasub alustada „väiksematest“ asjadest.
  • Kui märkad, et mõni piirav uskumus on suguvõsa, perekonna, keskkooliõpetaja või laiemalt ühiskonna „pärand,“ ära raiska aega süüdistamisele. Meie esivanematel näiteks olid väga teistsugused elud ja me vanemad kasvatasid meid just nii hästi, kui oskasid. Isegi, kui keegi on olnud pahatahtlik, defineeri olukorda kasvu võimalusena ja see on see, mida koged! Tänu tervendab.
  • Võid end toetada ka loodusliku energiameditsiiniga. Kui vajad abi Eluvoolu usaldamisel ehk soovid vähendada muretsemist, vali Mimulus. Kui avastad, et usud, et universum on Sinu vastu ja miski ei toimi, toetab Bachi õietilkadest Willow. Kui Sul on tunne, et kõik on läbi ja miski ei saa Sind aidata, toetab sellest uskumusest välja tulemist Gorse. Tilguta õietilku otse keele alla või lisa joogile ja naudi päeva jooksul.
  • Paku endale võimalusi vaadata oma elu kõrgemast vaatenurgast! Minu meelest toimib kõige paremini kombinatsioon „tipukogemused + igapäevane praktika“. Argielu rägastikus võib olla raske piiravaid uskumusi märgata, sest need on „normaalsed.“ Vahel on vaja minna puhtusesse, vaikusesse, sügavale iseendasse ja hoitud ruumis vahetada vaatenurka. Siis võib kogeda suuremat armastust, üksolemist, võimestatust… ja neutraalsest, hinnanguteta kohast märgata, kus on kitsaskohad. Seejärel saab võtta vastu uusi otsuseid. Siin aitab teraapia või mõni grupiviisiline meditatiivne sündmus. Järgmiseks tuleb uus tundekoht tuua igapäevaellu ja jätkata uute otsuste tegemist ehk siis kui Abraham-Hicksi loogikat kasutada – mõelda teadlikult uusi mõtteid!

Soovin Sulle pehmust vanast lahti laskmisel ning kergust ja inspiratsiooni uue loomisel! Oled täpselt seal, kus pead olema. Oled ilus ja imeline ja väärid kõike, mida süda soovib. Kõik rullub lahti täiuslikus ajastuses. (Kas suudad seda uskuda? Proovi… ja koge tõelist elusust ehk teadliku loomise kütkestavat maagiat! 😉)

Armastuse ja kergusega,

Autor: Minni Moyle

Lisa kommentaar

Email again: